Yazılım Sektöründe Çok Paranın Olması

Yazılım Nedir?

 Bilgisayar üzerinden programlanan belirli işlevleri yerine getiren işleri kolaylaştıran program.

 Yazılım Yazarak Neler Yapılabilir?

            Hayatımızın birçok kısmında haberimiz olmadan yazılan yazılımları kullanıyoruz bunları doğrudan olmasa da başkaları tarafından yazılan yazılımlar birçok teknolojik alette bulunuyor ve onların çalışmasını sağlıyor bizde bu sayede kullanmış oluyoruz. Yazılım yazmak isteyen bir insan genelde bilgisayarla arası iyi olan ve araştırmayı ve sürekli araştırmayı seven insanlardır. Bilgisayar ile içli dışlı olup yazılım konusuna uzak olan az insan vardır.

            Yazılım dendiğinde ilk başta insanların akıllarına nedir acaba sorusu gelir ama bu işi yapanlar genelde pek bilinmeyen insanlar olduğu için ve reklam yapmadıkları için bilinmez. Yazılım piyasasında olanlar bile bazen kimliklerini saklarlar bunun nedenleri hacker dediğimiz program kırıcılar. Yazılım bilgisi önemli bir konu olduğu için bunu faydalı işlerde kullanandan ziyade zarar için kullanan da var. Bu kullanım banka hackleme, şirketleri hackleme hatta ülkelere saldırı için bile kullanılıyor. Olumlu açıdan bakacak olursak eğer insanlığın yararına da birçok iş yapıldığı söylenebilir.

 Nasıl Çok Para Kazanılır?

            Büyük şirketlerin muhasebesi de büyüktür ve bunları koruması gerekir. Bu nedenle sağlam yazılımlı bir güvenlik ağı oluşturmak ister ve bunu yapan insanın iyi şekilde yazılım bilmesi yeterlidir. Bu sayede çok para kazanabilir. Aynı zamanda insan hayatını kolaylaştıracak bir yazlım yazdığında başta şirketler olmak üzere ülkeler bile bu yazılımı kapmak için yarışır bunun nedeni yazılımı pazara dökmek ve daha fazla insana ulaşmasını sağlayıp o işten kar elde etmek. Yazılım yazmak için gereken özellikler?

            Genelde bunu yapan insanlar sürekli teknolojiyle içli dışlı olan ve bilgisayar kurtlarıdır. Onlar artık bilgisayarın her şeyini bildikleri için yeni bir olaya yelken açarlar buda yazılım olur. Bu işe başlarken acemi olsalar da basit yazılımlar ile başlayıp önemli yazılımlara imza atabilirler. Bilgisayardan pek anlamayıp yazılım yazmak isteyen insanlar için bu sektör biraz zorlayıcıdır çünkü kat etmeleri gereken çok yol vardır olmaz diye bir şey yok fakat iyi araştırıp neyi nasıl yapacağını güzel kavraması gerekir.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir