Youtube’da Seo

Dünyanın en büyük arama motorlarından biri Youtube’dur. Ürettiklerinizin ve markalarınızın en büyük dijital pazarlama araçlarından biridir. Markalarınızın ve faaliyetlerinizin tanıtılmasında en büyük araç rolünü almaktadır. Bu sayede çok büyük ücretler kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra belirli bir pazara hitap etmektesiniz. Belirli bir kitlenin ilgilendiği alanda yeni fikirler üretebilirsiniz. Bunu hem görsel hem de işitsel olarak hayata geçirebilirsiniz. Bunun için Youtube kullanımını en ince ayrıntısını bilmeniz gerekmektedir. Yanı sıra bazı incelikleri de mevcuttur.

 Kanalınızın en çok izlenenler arasına girmesi için yapmanız gerekenler vardır. Bunlar arasında youtube seo sistemini iyi bilmeniz gerekmektedir. Bu sizin daha fazla kazanç sağlamanıza yarar. Bunun yanı sıra da kanalınızın kitlesi artmaktadır.

 Youtube’ da daha fazla içerik üreterek de bunu arttırabilirsiniz. Günümüzde youtube para kazanma arama motorlarında en çok arananlar arasındadır. Güncel ve ilgi çekici içeriklerle youtube kanal yükseltme fırsatını yakalayabilirsiniz. Youtube üzerinden tecrübelerinizi ve deneyimlerinizi de kolay bir şekilde paylaşabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılarda mevcuttur.

 Youtube ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

 – Youtube aracılığı ile kendi zevk ve tercihlerinizi yansıtabilirsiniz. Bu saye de belirli bir kitleye de hitap edebilirsiniz.

 – Kuruluş yılından kısa bir süre sonra satılmıştır. En çok tercih edilen arama motoru tarafından bünyesine alınmıştır.

 – Youtube üzerinde ne kadar özgün olursanız o kadar izlenmeniz olacaktır.

 – Herkesin ifade özgürlüğünü kullanabileceği bir platform haline gelmiştir.

 – Görsel olarak en çok video izlenen arama motorudur.

 – Videonuzun içeriği ve çözünürlüğü youtube kanal yükseltme açısından önemlidir.

 Youtube’da En çok İzlenme için Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Youtube sayesinde içeriklerinizi hem özgürce paylaşabilir hem de kazanç sağlayabilirsiniz. İçeriklerinizin izlenmesi için önemli bazı kriterler vardır. Bu kriterlerden bazıları da youtube seo uyumuna dikkat etmenizdir. Bu uyuma dikkat ettiğiniz takdirde izlenmeniz artacaktır. Bunun yanı sıra youtube para kazanma seçeneğine daha yaklaşmış olacaksınız. Bunu yapmanız için gerekenler;

 – Özgün içerikler üreterek en çok arananlar arasına girmeniz gerekir.

 – Anlatmak istediğiniz şeylerin görsel olarak üzerinde durmanız gerekmektedir.

 – Tanıtım sırasında bazı kelimelerin koyu renkle olmasına özen gösteriniz.

 – Yayınlayacağınız videonuza dikkat çekici isim verin.

 – İnsanların en çok arama yapacağı türden kelimeler seçiniz.

 – Videonuzun açıklama kısmına dikkat ediniz

 – Açıklama kısmı videonuzu kısa ve öz anlatmasına izin veriniz.

 – Videonuza koyacağınız etiketlere dikkat ediniz.

 – Etiket sayısını geçmeniz spam olarak algılanmanıza yol açabilir.

 – Hedefiniz dışına çıkmanız ilgi çekici özelliğini yitirmektedir.

 – Video yüklerken doğru kategoriyi seçmeniz gerekmektedir. Bu arandığınızda çok daha kolay ulaşım sağlayacaktır.

 – Videonuzu oluşturduktan sonra kapak resminizi seçmeniz gerekmektedir. Kapak resminiz videonuzu anlatır nitelikte olmalıdır. Videonuzu tam anlatan kapak resimleri daha ilgi çekici hale gelmektedir. Bu sayede videonuza tıklanma sayısı artmaktadır. Bunun yanı sıra youtube para kazanma şansınız artmaktadır.

 Seo Uyumu için Yapılması Gerekenler

 Youtube seo uyumu için, dikkat edilecek kriterler vardır. Bunlar içerisinde, doğru kelimeyi bulmaktır. İnsanların videonuzu izlerken sıkılmaması gerekmektedir. Anlatılanı en doğru kelimeyi seçerek uyum sağlamanızdır. Kalabalık cümlelerden kaçınmanız gerekmektedir. İnsanların arama diline göre kolaya indirmeniz gerekmektedir. Bu sayede arananın daha hızlı bulunmasına yardımcı olmaktasınız. Anlatmak istediğiniz ögenin doğru cümlesini bulmalısınız.  Kelime kalabalığı yaparak etiketi çoğaltmayın. Bu arama sırasında kişilerin farklı videolara yönelmesine sebep olur. Eğer youtube para kazanma şansınızı arttırmak istiyorsanız bunlara dikkat etmelisiniz. Bu sizin youtube kanal yükseltme açısından da önem taşımaktadır. Videonuz da yer alacak alt yazıların doğruluğunu ölçün. Alt yazıların eksik veya yanlış olması izlenmeyi düşürecektir. İnsan psikolojisini biraz bilerek ve anlayarak da bunu arttırabilirsiniz.

 Youtube’ a yükleyeceğiniz videoların paylaşımını dikkatli yapmalısınız. Görünümünü açıp herkese açık hale getirmeniz gerekmektedir. Yerleştirmeye izin ver seçeneğini tıklayabilirsiniz. Bu sayede videonuza yapılan yerleştirmeler sayesinde de izlenmenizi arttırabilirsiniz.

 Kanal Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

 Kanalınızın bir düzen içerisine oturmasına izin verin. Videonuzu izledikten sonra tekrar gelen izleyiciye güzel görünüm sağlayın. Bunu sağladığınız takdirde diğer videolarınızın izlenmesi de artacaktır. Bu sayede youtube para kazanma şansınız daha çok artacaktır.

 Birbiri ile ilişkili olan videoları arka arkaya sıralayabilirsiniz. Tüm videolarınızın kapak resimlerini uyumlu seçmeye özen gösterin. Bu sayede izleyiciler arasında youtube kanal yükseltme şansınız artmış olacaktır.

 Youtube’u Desteklemek için Yapılması Gerekenler

 Youtube kanalınızı desteklemek için diğer sosyal mecralarınızı aktif hale getiriniz. Bu sizin daha fazla tanınmanıza yardımcı olacaktır. Bu sayede ilgi kitleniz de artmış olacaktır. Sosyal medya hesaplarınızda izleyicilerinizden yardım alabilirsiniz. Hangi konular ilgilerini çekiyor ise o konulara yönelebilirsiniz. Bu sayede daha fazla izlenme elde edebilirsiniz. Buda sizin daha çok youtube kanal yükseltme oranınızı arttıracaktır.

 Sosyal medyalarda aktif olmanız youtube seo uyumunuzu da arttıracaktır. Kendi alanınızda başka kanalları da takip ediniz. Bu izleyicilerin ilgisini çekerek sizin kanalınıza yönlendirecektir. Bu sayede youtube seo uyumuna destek vermiş olursunuz.

Write a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir